Girls Schedule

Greater Bangor Practice Locations:

Hermon High School, 2924 Rt. 2, Hermon

Hermon Elementary School, Billings Rd, Hermon

Hermon Middle School, Billings Rd, Hermon

Skehan Center, Hampden

Penobscot Christian School, Bangor

March 9 – 13th  Practice Schedule:

Tuesday:  March 10th

  • Coach Dore @ Penobscot Christian, Bangor – 8th Gr. Team 5:30 – 7pm
  • Coach Dore @ Penobscot Christian – High School Team 7 – 8:30pm

Wednesday March 11th:

  • Coach Richardson: 5:30 – 7pm @ Penobscot Christian

Thursday March 12th:

  • Coach Gabbianelli: 5:30 – 7pm @ Penobscot Christian
  • Coach Boles 6: 7 – 8pm @ Penobscot Christian
  • Coach Boles 7: 7:30 – 8:30 @ Penobscot Christian

Friday, March 13th:

  • Coach Trey 10U: 5:30 – 6:45pm @ Reeds Brook Middle School, Hampden
  • Coach Trey 11U: 6:45 – 8pm @ Reeds Brook Middle School, Hampden

BBN – Eagles HS
3 Ella Hubbard
4 Jocelyn Jordan
5 Casey Carter
10 Samantha Higgins
11 Morgan Clifford
14 Samantha Carter
15 Kylie Robidoux
21 Sierra Andrews
50 Autumn Paul

March 28-29 Northern NE Championship ZG Saco, Portland Area
April 4-5 Maine Hoops ZG
April 18-19 (Girls BBN Open)
May 2-3 ZG Maine States
May 16-17 Canadian/ New England Challenge, Portland Area

____________________________________________________________________________________

BBN-Dore 10th
2 Macey Brown
4 Makayla Dore
5 Lillian Higgins
8 Matalin Luce
9 Amber-Rae Pesek
13 Emerson Walston
21 Kaylee Dore
14 Hannah Sinclair
25 Trea Broussard
33 Bryn Weatherbee

March 28-29 Northern NE Championship ZG Saco, Portland Area
April 4-5 Maine Hoops ZG
April 18-19 (Girls BBN Open)
May 2-3 ZG Maine States
May 16-17 Canadian/ New England Challenge, Portland Area

BBN-Dore 8th
3 Sophia Brophy
5 Maya Brown
6 Destiny Moores
7 Jaycee Thomas
11 Aaliyah Manning
14 Aubrey Gifford
23 Molly Hay
30 Madison Shields
32 Kirsten Jones

____________________________________________________________________________________

BBN- Richardson 7/8th
5 Elizabeth Chase
6 Abigail Chase
7 Taylor Sherrard
9 Cassidy Coburn
10 Olivia Wadsworth
22 Sophia Thurston
32 Kiersta Marie Fairbrother

March 28or 29 (Waterville/Augusta 1 Day)
April 4/5 (Maine Hoops States)
April 18/19 Black Bear North Maine Open Bangor area
April 25 or 26 (1 Day Augusta/Waterville area)
May 2/3 ZG Maine States, USM Biddeford

____________________________________________________________________________________

BBN- Gabbianelli 7th
1 Mia Shaw
5 Riley Patten
8 Hannah Snowdeal
9 Sabree Thomas
11 Tanner Mason
15 Daley Foss
24 Lilly Alley
34 Brylee Beaulieu

March 28or 29 (Waterville/Augusta 1 Day)
April 4/5 (Maine Hoops States)
April 18/19 Black Bear North Maine Open Bangor area
May 2/3 ZG Maine States, USM Biddeford

____________________________________________________________________________________

BBN – Boles 7th
3 Anna Oliver
10 Hilda Curtis
12 Sophia Lynch
14 Ayzlynn Gifford
16 Jyllian Riendeau
18 Lily Bean
20 Katherine McPhee
23 Abilene Corson
25 Emily Adams
33 Jetta Shook

BBN (Boles) 6 and 7

March 28-29, Northern Nee England Championship ZG Saco ME
April 4-5, Queen of Boston
April 18-19, Black Bear North Maine open Bangor area
April 25-26, Boston Breakout ZG (Travon is researching)
May 2-3, ZG Maine States, USM Biddeford

Extended Season
June 13-14 GymRat Challenge Albany New York

BBN – Boles 6th

3 Avery Clark
4 Madalyn Provost
5 Maddison Cronkite
6 Brenna Odone
8 Julianna Sprague
10 Leah Jones
11 Carley Andrews
13 Gabby Chasse
14 Ashley Shores
15 Elizabeth Boles

________________________________________________________________________________________________

BBN – Coach Trey 11U
2 Sydney Mason
7 Camryn Clough
8 Calleigh Trenholm
11 Kyelin Atherley
12 Caillin Chase
13 Brooklyn Raymond
1 Jaedyn Brady
15 Rebecca Balmas
22 Emjae Wilcher
23 Grace Mackie
55 Emma Tripp

Coach Trey 11U Grade Schedule

March 21/22 (Waterville/Augusta 1 Day)
March 28/29, ZG Maine Championship
USM, University of New England
April 18/19 (Black Bear North Maine open Bangor area)
April 25/26 (1 Day Augusta/Waterville area)
May 2-3 ZG Maine States, USM Biddeford

BBN – Coach Trey 10U
1 Lili Hanf
3 Quinn Andrews
4 Abbie Bradstreet
12 Kennedy Clifford
6 Georgie Stephenson
20 Emjae Wilcher
oo Addison Dowsland
22 Audriana Wilcher
23 Madison Sinclair
44 Moriah Emerson
30 Ella Watson

Coach Trey 4th Grade Schedule

March 21/22 (Waterville/Augusta 1 Day)
April 4/5 (Maine Hoops States)
April 18/19 Black Bear North Maine Open Bangor area
April 25/26 (1 Day Augusta/Waterville area)
May 2/3 ZG Maine States, USM Biddeford